Mit jelent a munkahelyi egészségfejlesztés?
A Munkahelyi Egészségfejlesztés Európai Hálózata úgy definiálta a munkahelyi egészségfejlesztést, mint a munkáltatók, munkavállalók és a társadalom együttes erőfeszítését a dolgozók egészsége és jólléte előmozdítása érdekében. Különösen nagy hangsúlyt fektet ez a modell a munkaszervezet és a munkakörnyezet javítására, a munkavállalói részvétel növelésére a munkakörnyezet alakításában, valamint a személyes készségek és a szakmai fejlődés támogatására.
A
A munkahelyi egészségfejlesztés egy közös erőfeszítés a munkáltató, a munkavállaló és a társadalom részéről, hogy javítsa a dolgozó emberek egészségét és jóllétét. Ez elérhető a következő elemek kombinációján keresztül (1) a munkaszervezés és a munkakörnyezet javításával; (2) az aktív részvétel támogatásával; és (3) az egyéni fejlődés bátorításával. (Forrás)
általában a következő témákra fókuszál.- Egészségnevelés és képzés;
- Munka és magánélet egyensúlya (kapcsolati háló, családi jóllét és munkába járási körülmények);
- Stressz és mentális jóllét; és
- Életmód (táplálkozás, fizikai aktivitás, dohányzás és alkoholfogyasztás).
A munkahelyi biztonság és egészségvédelmi szakértő szerepe
A munkahelyi biztonság és egészségvédelmi felelős létfontosságú szerepet játszik az egészségi és jóléti kezdeményezések hatékony bevezetésében. Az ilyen eljárások során fontos, hogy szoros kapcsolatban dolgozzon a munkáltatóval és az emberierőforrás szakértővel.